Rekonstrukce konírny na zámku Kačina

Projekt: prosinec 2013
Druh stavby: rekonstrukce
Místo stavby: Město Cheb
Stupeň PD: arch. studie, projekt k územnímu řízení a stavebnímu povolení, realizační dokumentace

 

 

 Urbanistické a architektonické řešení stavby

 

Zámek Kačina se nachází jen několik kilometrů od centra Kutné Hory v obci Svatý Mikuláš. Od centra obce jej dělí rozsáhlý areál zemědělských staveb. Zámek je dostupný po silnici 1. třídy č.2 vedoucí zde ze Svatého Mikuláše do Nových Dvorů (Kutné Hory). Je zasazen do velkého architektonizovaného území s dlouhou historií. Na přístupové straně se nachází široké komunikace a volná cestami členěná travnatá plocha obklopená souměrně umístěnými stromy. Na zahradní straně pak rozsáhlejší travnatá plocha nepravidelného tvaru přechází do členitého parku anglického typu. Park zahrnuje oboru, bažantnici, jezírko, louky, nepravidelnou síť cest a velké zalesněné plochy.

Projekt je vydán jako celek, ale předpokládá provádění na 2 etapy.

I. etapa zahrnuje všechny úpravy prostoru konírny S.03 a přilehlých místností S. 01, S.02, S.04 a S.05. Jde o opravu podlah, omítek stěn i stropů, nové vedení elektroinstalací a instalaci a opravu dveří, truhlářských a dalších zabudovaných prvků.

II. etapa zahrnuje přístupovou podzemní chodbu S.06, portál a nástupní rampu ze zahrady. Jde o opravu podlahy, omítek stěn a stropu, opravu větracích průduchů, hydroizolaci podzemní chodby, repasi vstupních vrat a přezdění opěrných zídek u vstupního portálu. 

 

 

Fotogalerie reference