Novostavba rodinného domu v obci Barchov

Druh stavby: Rodinný dům
Místo stavby: Barchov
Stupeň PD: od arch. studie po prováděci projekt

Urbanistické a architektonické řešení stavby

Zájmové plocha pro novostavbu rodinného domu se nachází na okraji obce jihovýchodně od středu obce Barchov. Sousední a další parcely jsou bez zástavby. Parcela, na které zamýšlí stavebník postavit novostavbu, je svažitá směrem od komunikace, převážně zatravněná. 

Novostavba rodinného domu je situována na parcele č. 132/3, 132/4 v katastru obce Barchov v dosud málo zastavěném území. Dům je řešen jako venkovské sídlo obdélníkového tvaru, prosvětlený, vrostlý do stoupajícího terénu mírně zapuštěným  podlažím. Vnitřní dispozice vychází z potřeb a nároků stavebníka. V přízemní podlaží je umístěna prostorná garáž pro jeden osobní vůz a zahradní techniku pro údržbu pozemku a přístupové cesty. Ve zbylé části  přízemí domu je situován obytný prostor volně propojený s jídelnou a kuchyňskou částí, opticky oddělenou malým „snídaňovým“ pultem. V zázemí tohoto podlaží se nachází vstupní část se vstupní halou a šatnou, ložnice rodičů s vlastní šatnou, 2 pokoje pro děti, technické zázemí (kotelna), dvě koupelny a samostatné WC. Z obytného prostoru je přístupná terasa, prosklená stěna a pásová okna poskytující bezprostřední dálkové pohledy na okolní krajinu.

V 1. patře domu je umístěn ateliér přístupný po točitém schodišti z obývacího pokoje. Líc fasád pod sedlovou střechou tvoří dřevěný obklad z modřínového dřeva lakovaného, další materiály jsou voleny přírodní (dřevo, kámen, ocel v přirozeném tónu, sklo).

Fotogalerie reference